Piros lap:
-
                                                                                                             Fotó: andrashidasc.hu

A mérkőzésről...

Az őszi szezon záró fordulójában az Andráshida a Türje együttesét látta vendégül. Mezőnyjáték folyt a meccs elején, de valamivel többet birtokolta a labdát a Hida. Kisebb helyzetek után előnybe is került a hazai csapat. A 18. percben 20 méterről Vinkó végzett el egy szabadrúgást, ami a sorfalon megpattant és a felső lécről a gólvonal mögé pattant. 1-0. Nem sokkal később a 31. percben Parrag vállalkozott távolról, a kipattanóra Kiss érkezett, de a kapus buktatta így büntető következett. A labda mögé Szíjártó állt, aki magabiztosan értékesítette. 2-0. A második jatékrész elején gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. Az 53. percben Boda kapott labdát bal oldalon, jól centerezett középre és az érkező Májer ballal 10 méterről a léc alá vágta a labdát. 3-0. A vendég csapat teljesen megzavarodott és az 59. percben újabb hazai gól született. Kovács ugratta ki Domokost és a csatár nem hibázta el a ziccert. 4-0. Támadgatott a Tüjre is, 63. percben Vasas szépített is. 4-1. A mérkőzés hátralévő részében itt is, ott is adódtak helyzetek, de gól már nem született. Az Andráshida teljesen megérdemelten gyűjtötte be a 3 pontot és sikerült szépen zárniuk az őszi szezont.

Szabó Zsolt:
"Mint ahogy a bajnokság első mérkőzése meghatározhatja a további jó folytatást, úgy az utolsó is kellemes élményekkel küld el pihenni. Nekünk jó emlék lesz visszagondolni az őszi szezonra, hiszen egy nagyon jó eredménnyel sikerült befejeznünk a félszezont. Tartottunk a mérkőzéstől, hiszen egy jó erőkből álló ellenfelet fogadtunk, akik nagyon veszélyesek az ellenfél kapujára. Úgy érzem megérdemelten nyertünk, hiszen sikerült az ellenfél támadóit megakadályozni abban, hogy sokszor a kapunk elé kerüljenek, míg nekünk ez többször is összejött. Mezőnyben jól játszottunk, kellően agresszívak voltunk és négyszer sikerül a kapuba találnunk, ami külön dicséretet érdemel. Összességében egy-két mérkőzést leszámítva, ahol hiányérzetem van, úgy szerepeltünk amit vártam a csapattól."

15.
KSE VÁRVÖLGY 15 4 4 7 25 31 -6 10 (-6 pont)
16.
VASBOLDOGASSZONYI LSC 15 1 2 12 12 40 -28 5

Zala megyei II. osztály Északi-csoport U19 15.forduló
2014.11.23.

Tarr Sprint Andráshida SC II - Türje SE   1:6 (0:5)

Gólok: Domján (82') ill. Kolompár (7', 56'), Tóth (29'), Vajda (38'), Balázs (42'), Nagy (45')
Sárga lap: Herman, Szanyi ill. -
Piros lap: -

ASC: Szemes - Farsang, Weide, Herman, Illés, Domján Szabó Zs. (Pintér), Paucsa (Stankovics), Tóth L., Sebők (Káli), Szanyi. Vezetőedző: Szabó Zsolt.

"Sajnos az utolsó fordulóra eléggé elfogytunk. A sok hiányzó nélkül is megpróbáltuk felvenni a harcot a jó erőkből álló Türje ellen. Az első félidőben nagyon rossz felfogásban játszottunk. Nagyon keveset mozogtunk labda nélkül, a párharcokat rendre elvesztettük és egyénileg óriási hibákat vétettünk. A mérkőzés végkimenetele már az első félidőben eldőlt, már csak az volt kérdés, hogy a második játékrészben jön-e az összeomlás. Hála istennek nem ez történt, összekapták magukat a srácok és ha a helyzeteket értékesítik akár szorosabb is lehetett volna az eredmény. Összességében a fél év teljesítményével elégedettek lehetünk, hiszen léptünk egy osztályt feljebb és itt is helytálltunk, de kis odafigyeléssel szebb eredményt is el lehetett volna érni."

7.
KSE VÁRVÖLGY 14 8 1 5 47 34 13 24 (-1 pont)

HORVÁTH GERGELY 11       10 MOLNÁR NORBERT
46' KISS MÁTÉ 3       5 KOVÁCS SÁNDOR 27'
  HORVÁTH GERGELY helyett           MOLNÁR NORBERT helyett
  KLEIN ISTVÁN 15       88 KISS ZOLTÁN 46'
  RÁKOS ZOLTÁN 89         DOMOKOS ÁDÁM helyett
            16 TAKÁCS GÁBOR 74'

MESZLÉNYI IMRE           SZABÓ ZSOLT

Gólszerzők:
2' TAKÁCS DÁVID 1 : 0
7' DOMOKOS ÁDÁM 1 : 1
9' BÉKÉSI MÁRK 2 : 1
19' SZÍJÁRTÓ SZABOLCS 2 : 2
51' KISS ZOLTÁN 2 : 3
60' TAKÁCS DÁVID 3 : 3
63' NAGY ATTILA 4 : 3

Sárga lap:
62' AGG PÉTER
65' SZÍJÁRTÓ SZABOLCS
70' LAHOCSINSZKY SÁNDOR
72' NAGY ATTILA

Piros lap:
-

Percről-percre:

2' Takács tíz méterről a vetődő kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1:0
7' Domokos végezhetett el szögletet a bal oldalról, melyet mesterien a kapu hosszú felső sarkába csavart. 1:1
9' Bal oldali hazai támadás futott, az alapvonalról középre gurított labdát pedig Békési lőtte a kapuba. 2:1
19' Májert egy csel után buktatták a tizenhatoson belül, a jogos tizenegyest Szíjártó magabiztosan értékesítette. 2:2
51' Kovács Sándor ugratta ki Kiss Zoltánt a balszélen, a csatár pedig könyörtelenül kihasználta a ziccert. 2:3
60' Támadott, majd labdát vesztett az Andáshida, a kontrából pedig Takács a kapust kicselezve egyenlített. 3:3
63' Tizenegyeshez jutott az Alsópáhok, melyet Nagy Attila a jobb alsó sarokba lőtt. 4:3

"Három idegenben rúgott góllal már lehet pontot, vagy pontokat szerezni. Sajnos nekünk a mai napon ez nem sikerült, mert rengeteg egyéni hibát vétettünk. A mezőnyben hiába voltunk egyenlő partnerei az ellenfélnek, mindkét kapu előtt nagyon határozatlanok voltunk, így csak vereség lehetett a vége. A múlt heti koncentráltság hiányzott, főleg a saját térfelünkön. Nem vagyok elégedetlen, mert a mezőnyben rengeteg pozitív dolgot láttam amiből lehet építkezni továbbra is."

14. BOTFAI LSC 14 3 2 9 17 44 -27 11
15. KSE VÁRVÖLGY 14 3 4 7 22 30 -8 7 (-6 pont)
16. VASBOLDOGASSZONYI LSC 14 1 1 12 11 39 -28 4

Zala megyei II. osztály Északi-csoport U19 14.forduló
2014.11.16.

LE Alsópáhok - Tarr Sprint Andráshida SC II  1:7 (1:4)

Gólok: Meszlényi (4') ill. Mórocz (25', 55', 60'), Domján (36'), Szabó Zs. (37'), Pintér (41'), Májer L. (66')
Sárga lap: Rákos ill. -

ASC: Szemes - Szénásy, Gyöngyösi (Becza), Szanyi, Stankovics, Mórocz, Szabó Zs. (Illés), Májer L., Boronyák, Domján, Pintér (Tóth L.). Vezetőedző: Szabó Zsolt.

"Az első negyed órában az öltözőben maradtunk. Jól jött az ellenféltől a "pofon" mert utána szép lassan elkezdtünk futballozni. Rengeteg támadást vezettünk, amiből csak helyzetekig jutottunk. Egy szögletből sikerült egyenlítenünk, ami aztán feloldotta a görcsöket és még háromszor sikerült az első félidőben betalálnunk. A második játékrészben is mi domináltunk, így megérdemelten szereztük meg a három pontot."

1. AF PÁTERDOMB LSC 14 11 2 1 76 16 60 35
2. Z+D CSERSZEGTOMAJI SK. 13 11 2 0 60 11 49 35
3. ZALASZENTGYÖRGY SE 13 10 2 1 54 13 41 32
4. POLICE - OLA LSK 14 9 3 2 62 19 43 30
5. ZALASZENTIVÁN SE 14 9 2 3 67 14 53 29
6. TÜRJE SE 14 8 1 5 37 25 12 25
7. KSE VÁRVÖLGY 13 7 1 5 44 34 10 21 (-1 pont)

KENESEI GÁBOR
37' JÓZSA ERNŐ 11
89
HORVÁTH ÁDÁM 33'
  TÁNCOS NORBERT helyett

HAJBA GERGŐ helyett

62' KOVÁCS SÁNDOR 5
6
MÁTÓ JÁNOS
78'

PANDÚR TAMÁS helyett

73' KISS ZOLTÁN 88

Sárga lap:
64'
RÉDEI PÉTER
93'

Piros lap:
-

30' Májer passzával Boda került a kapuval szemben ziccerbe, lövését a kapus azonban a jobb kapufára tolta.
75' Bal oldali vendégszöglet után Czafit csúsztatta meg a labdát, mely a jobb kapufán csattant.
90' Józsa bal oldali beadását a bevetődő Vinkó kapásból az ötös sarkáról centikkel lőtte el a bal felső sarok mellett.

A 13. fordulóban Gyenesdiás együttese látogatott Zalaegerszegre, hogy megmérkőzzön az Andráshida gárdájával. Lendületesen kezdett a Hida, többet birtokolták a labdát és komoly helyzeteket is adódtak, de se Vinkó, se Boda nem tudott betalálni a kapuba többek között a vendég kapusnak köszönhetően. Ebben a félidőben a Gyenes csak elvétve tudott helyzeteket kialakítani a hidai kapu előtt, így a szünetre maradt a 0-0. A második félidő már sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott. A félidő közepe táján a vendég csapat átvette az irányítást, jöttek a helyzetek, de csak kapufáig jutottak. A meccs utolsó 10 perce kifejezetten izgalmasra sikeredett, mindkét csapat előtt adódott lehetőség. A 89. percben a vendég csapat betalált a kapuba, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. A csattanó ezután következhetett volna, mikor az utolsó percben egy bal oldali beadásra Vinkó érkezett, de az óriási helyzetet fölé vágta, ezzel pedig maradt a 0-0. Gól nem született, de élvezetes mérkőzést láthattak a kilátogató nézők.

"Jó csapat ellen játszottunk, a játék képe alapján megérdemelten tartottuk itthon az egyik pontot. Az első félidőben mezőnyfölényben voltunk. Mi birtokoltuk többet a labdát, több lehetőségünk volt a gólszerzésre, de sajnos az i-re a pontot nem tudtuk felrakni. A második félidőre kiegyenlítettebb lett a játék, mindkét oldalon több lehetőség kínálkozott a góllövésre, így a döntetlen reális."

15.
KSE VÁRVÖLGY 13 3 4 6 22 26 -4 7 (-6 pont)
16.
VASBOLDOGASSZONYI LSC 13 1 1 11 9 33 -24 4

Zala megyei II. osztály Északi-csoport U19 13.forduló
2014.11.09.

Tarr Sprint Andráshida SC II - Gyenesdiás Kinizsi SK 7:1 (1:0)

Gólok: Paucsa (38'), Májer L. (49'), Pintér (52', 82'), Mórocz (57'), Boronyák (69'), Domján (71') ill. Jeles (85')
Sárga lap: -

ASC: Szemes - Farsang, Szénásy, Szanyi (Boronyák), Herman, Varró M., Májer L., Szabó Zs. (Sebők), Mórocz, Paucsa (Pintér), Domján. Vezetőedző: Szabó Zsolt.

"
Az egész mérkőzésen sikerült mezőnyfölényt kialakítani, de mivel a kapu előtt nem voltunk teljesen koncentráltak és kellően határozottak ezért a félidőben még csak egy gólos előnyünk volt. A második játékrészre a kapu előtti játékunk sokat javult, aminek köszönhető a nagy arányú győzelmünk."

7.
KSE VÁRVÖLGY 12 7 1 4 42 27 15 21 (-1 pont)

PINTÉR TAMÁS 2       10 MOLNÁR NORBERT
40' ÓDOR JÓZSEF 5       16 TAKÁCS GÁBOR 50'
  SZALMA LÁSZLÓ helyett           TÁNCOS NORBERT helyett
46' TOMPOS LEVENTE 9       99 PARRAG KRISZTIÁN 64'
  PINTÉR TAMÁS helyett           DOMOKOS ÁDÁM helyett
46' CSISZÁR PÉTER 3       88 KISS ZOLTÁN 72'
  NAGY B ROLAND helyett           MOLNÁR NORBERT helyett
  PÁL ANDRÁS 14

PÁL ANDRÁS           SZABÓ ZSOLT

Gólszerzők:
12'
VINKÓ BALÁZS 0 : 1
22'
DOMOKOS ÁDÁM 0 : 2
48' TOMPOS LEVENTE 1 : 2
66'
BODA TAMÁS 1 : 3

Sárga lap:
24'
48'

Piros lap:
-

12' Szíjártó ugratta ki nagyszerű ütemben Vinkót, aki a tizenhatoson belülre vezette a labdát, majd a kapus mellett a hosszú alsó sarokba gurított. 0:1
22' Domokos került helyzetbe és az ötös sarkáról nagy erővel vágta a labdát a kapu jobb oldalába. 0:2
25' Kovács Sándor buktatta ellenfelét a büntetőterületen belül. Sipőcz büntetőjét azonban Lahocsinszy bravúrral védte.
48' Szíjártó ugrott fel fejelni ellenfelével a tizenhatoson belül, a két játékos összefejelt és a földre esett. A játékvezető a hazaiakat is meglepve büntetőt ítélt, melyet Tompos értékesített. 1:2
66' Takács indításával Tamándl került a védők mögé a jobbszélen, középre gurított labdáját pedig Boda lőtte a kapu közepébe. 1:3

"Győzni mentünk Keszthelyre, ami sikerült is a csapat jó hozzáállása miatt. Nagyon mély talajú pályán játszottunk, ahol az első negyed órában mezőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. Aztán szép lassan átvettük az irányítást és két gólos előnyre tettünk szert. Sajnos ez inkább minket zavart meg, össze is hoztunk egy 11-est amit a kapusunk bravúrosan hárított. A második játékrészt is büntetővel kezdtük amit viszont értékesítettek. Itt volt egy 10 perc zavarunk, ahol akár az egyenlítést is megszerezhette volna ellenfelünk. Ezt sikeresen átvészeltük, tudtuk sorainkat rendezni és egy nagyon szép támadás révén növeltük is az előnyünket. Ez a gól eldöntötte a mérkőzés végkimenetelét, hiszen ellenfelünk ezután lelkiekben már feladta a találkozót. Úgy érzem teljesen megérdemelten szereztük meg a három pontot."

13. POLICE - OLA LSK 12 2 2 8 12 27 -15 8
14. KSE VÁRVÖLGY 12 3 4 5 22 25 -3 7 (-6 pont)
15. ZALAAPÁTI SE 12 2 1 9 13 38 -25 7
16. VASBOLDOGASSZONYI LSC 12 1 0 11 8 32 -24 3

Zala megyei II. osztály Északi-csoport U19 12.forduló
2014.11.02.

FC Keszthely Milefa - Tarr Sprint Andráshida SC II 4:2 (1:2)

Gólok: Balaskó (30', 70', 88'), Kovács G. (55') ill. Szabó Zs. (12'), Májer L. (35')
Sárga lap: Bakics, Riba ill. Major

ASC: Szemes - Bakos, Weide (Major M.), Szénásy, Herman, Paucsa (Györe), Májer L., Szabó Zs. (Pintér), Varró M. (Stankovics), Sebők Zs., Domján (Tóth L.). Vezetőedző: Szabó Zsolt.